Dlaczego odczuwasz brak…? i wciąż szukasz na zewnątrz.

Kolejna emocja: Pragnienia Poczucie braku powoduje, że szukamy wciąż czegoś na zew. że jak coś zdobędziemy to wtedy będziemy szczęśliwi, jak osiągniemy dany cel to wtedy pojawi się szczęście. Tak oczywiście nie jest, na chwilę być może nas coś ucieszy, ale bardzo szybko wrócimy do naszego poziomu zadowolenia. Pod każdym pragnieniem kryje się wierzenie, że szczęście leży w realizacji tego pragnienia. Gdybyśmy nie posiadali pragnień, bylibyśmy szczęśliwi już teraz. Nie musielibyśmy czekać aż coś się stanie. Tak naprawdę możemy czuć satysfakcję i radość tylko tu i teraz. Nie w przyszłości. Pragnienie/żądza to koncentracja na tym, czego nie mam. Jedyna zmiana jaka ma zajść to w nas:
  • chcecie więcej radości, to zacznijcie ją wyrażać np poprzez dystans większy do świata i siebie, poprzez poczucie humoru.
  • chcecie miłości- wyrażajcie miłość do innych, chociażby poprzez akceptację Siebie
  • chcecie dostatku– zobaczcie, ile już jej macie, doceńcie to co macie. Dawajcie uśmiech, dobre słowo to nic nie kosztuje. Bądźcie hojni.
To czego nam brakuje zawsze możemy odnaleźć w sobie – dlatego możemy już dzisiaj wyrażać to co mamy poczucie, że nam brakuje. Więcej informacji o poczuciu braku znajdziecie w filmie.  

Podobne posty