10 powodów powstania Studium Emocji.

Dlaczego powstało Studium Emocji online? 


1. Parę lat temu szukałam szkoły stacjonarnej lub online, która zgłębiałaby temat emocji pod każdym kątem, niestety nie znalazłam w całej Polsce. Jeśli taka szkoła była, to materiał nie był dla mnie wystarczający i nie dawał konkretnych narzędzi.


2. Skuteczność kursów 3-4 tygodniowych jest bardzo duża, zwłaszcza jak ktoś ma już wypracowaną systematyczność i wytrwałość. W trakcie kursu następuje zrozumienie, uwolnienie dużej ilości energii, wzrost samopoczucia, ale to nie koniec, nadal trzeba praktykować. Niestety czasami ten nawyk zajmowania się sobą, uwalniania emocji jest za mały i często odpuszczacie, bo przecież już jest tak dobrze i w obliczu wyzwania, wchodzicie na “stare tory”.  Te zmiany nie ugruntowały się w Was, to co jest istotne to praktyka.


3. Praca z emocjami i umiejętne zarządzanie nimi, nie jest takie trudne, ale potrzebna jest wiedza, konkretne narzędzia i praktyka. Jak wiesz, emocje decydują o tym co robisz w ciągu dnia, czym się zajmujesz, zwłaszcza kiedy je tłumisz. Umysł- ego trzyma się emocji, bo wierzy, że dzięki temu przetrwa, dlatego jest proces wychodzenia poza umysł-ego i tego to się uczymy. Inaczej będzie bardzo duży opór.


4. 6 lat temu stworzyłam projekt sfinansowany ze środków Unii Europejskiej pod tytułem: „Nowe możliwości edukacji osób dorosłych” proces trwał pół roku i byłam sama zdziwiona, ile osób przeszło transformację i nie powróciło do starych schematów.


5. Moją intencją jest, by ludzie zrozumieli emocje( wtedy się od nich nie ucieka)- każdą po kolei: wstyd, poczucie winy, bezsilność, żal, lęk, pragnienia-poczucie braku, złość, radość, akceptacja, miłość, spokój. By potrafili każdego dnia zarządzać swoją energią, która ma wpływ na wszystkich wokół. W ten sposób tworzymy swój dzień i mamy realny wpływ na świat. Jakość życia zależy od tego, jaką masz teraz energię.


6. Spotkania grupowe on line na żywo dają ogromną moc. Dwa spotkania w miesiącu to praca na zoomie z konkretnymi przypadkami. Ludzie zaczynają dostrzegać jak bardzo jesteśmy połączeni i że mamy te same “wgrane programy”. Zwiększa się akceptacja nas samych, coraz więcej mamy współczucia i wyrozumiałości do siebie. Pracujemy na konkretnych przykładach, dzięki temu jesteśmy w stanie uwolnić się od przeszłych historii. Zabrać tę cząstkę nas( wew. dziecko) z traumatycznych wydarzeń, by nie musieć ich powtarzać w przyszłości. 


7. Wielu z Was pisało, że woli terapię indywidualną, ale niektórzy jednak zdecydowali się na I edycję SE czy II edycję SE. Można w krótszym czasie uwolnić się od emocji, które ciągną nas w dół. Proces jest intensywny, nie jesteśmy w stanie przerobić tych wszystkich emocji podczas spotkań 1:1, ponieważ umysł- ego wciąż wraca do swoich historii i zajmuje to bardzo dużą ilość czasu. Tu jest proces, za którym podążamy. Nikt nas nie widzi, możemy swobodnie doświadczać emocji podczas uwalniania. Nie musimy nigdzie wychodzić, siadamy wygodnie z laptopem, herbatą, kartką papieru i doświadczamy siebie.


8. Mam wypracowane różne metody uwalniania emocji, by każdy mógł wybrać tę którą czuje lub  korzystał z wielu w zależności od sytuacji. Na Studium Emocji wykorzystuję metody pracy Davida Hawkinsa( uwalnianie emocji), Erica Berna( Trzy stany Ja: dziecko, rodzic, dorosły oraz Prześladowca, Ratownik, Ofiara), Johna Bradshawa( praca z wewnętrznym dzieckiem), wizualizacje systemowe( uwalnianie się od programów przodków), wizualizacje terapeutyczne, budowanie korzystnych nawyków(rytuałów), wypracowanie autorskich metod zarządzania emocjami, kod emocji, praca z traumą, prawo rezonansu i wpływu energii, którą jesteśmy na nasze życie. Łączę wiedzę akademicką z niekonwencjonalną, choć obecnie to już nie jest wiedza “niekonwencjonalna”, ponieważ ma wiele potwierdzeń naukowych. Wiele różnych, skutecznych metod dające niesamowite rezultaty, tylko trzeba wewnętrznie podjąć decyzję.

9. Wymiar bardziej duchowy (tego aspektu w mojej pracy nie da się pominąć), przez to, że jesteśmy ze sobą połączeni, wpływamy na siebie nawzajem, moją intencją jest, by coraz więcej ludzi czuło się coraz lepiej, by zaczęli świadomie tworzyć swoje życie codziennie. By budząc się rano zadali sobie pytanie: Co mogę dzisiaj zrobić by moje życie było wspanialsze? Co mogę dzisiaj zrobić, by wzbogacić swoje życie i innych? Wtedy ogólny poziom świadomości wzrasta i ma wpływ na nas wszystkich.


10. Odkrycie potencjału, który każdy z nas ma w sobie, ściągnięcie „szklanej pokrywy”, nałożonej na swojej głowie. Przez tę pokrywę, nasze myślenie, odczuwanie i działanie jest bardzo ograniczone. Ściąganie warstw- emocji, które blokują życie pełnią życia. Pamiętaj, że jeśli blokujesz smutek, żal, blokujesz również radość.

Przeczytaj więcej, co konkretnie może ulec zmianie w Twoim życiu, jeśli się zaangażujesz:

Link po więcej informacji oraz link do zapisu:

 

Podobne posty