Koło Życia

Koło życia to ćwiczenie

Chwila zatrzymania, przyjrzenie się gdzie jesteś teraz.

Jeśli masz poczucie, że coś w twoim życiu nie do końca się układa tak jak chcesz, nie czujesz spełnienia, lecz wieczne zmęczenie- jesteś poza wewnętrzną równowagą.

Zobacz jaki obszar życia najbardziej ciągnie Cię w dół, powoduje, że twoje „koło życia” chodzi z trudem.

Gotowy/a na zmiany?

Wypełnij koło życia

1. Zacznij od oceny każdego obszaru życia gdzie:

JA (rozwój, pasja) na ile dbasz o Siebie, znajdujesz czas dla Siebie, dokształcasz się, czytasz, rozwijasz. Masz pasję. Umiejętnie zarządzasz Sobą w czasie. Dbasz o swój rozwój emocjonalny. Akceptujesz Siebie takim/taką jaką jesteś.

ZDROWIE/CIAŁO (wygląd twojego ciała) na ile dbasz o swoje zdrowie, zwracasz uwagę na to co jesz i ile jesz, wysypiasz Kopen Anvistat (Lipitor) Zonder Recept Online się, akceptujesz wygląd swojego ciała takie jakie jest.

ZWIĄZEK Na ile masz harmonijny związek, wspieracie się, szanujecie, jesteście sobie bliscy. Określ Twoje zadowolenie z tego obszaru.

RODZICE Na ile akceptujesz swoich rodziców i swoją przeszłość.

REKREACJA odpoczynek i relaks, hobby, podróże, wakacje, spotkania towarzyskie, sztuka i muzyka.

PIENIĄDZE Masz wystarczającą ilość pieniędzy, na ile ten obszar Cię satysfakcjonuje.

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA Regularnie ćwiczysz, dbasz o ten obszar, na ile jesteś zadowolony/a.

1  oznacza brak satysfakcji – 10 pełne zadowolenie

Nie zastanawiaj się długo, zaznaczaj odpowiedzi raczej intuicyjnie, to co pierwsze przychodzi jest właściwe. Możesz zamknąć oczy, pomyśleć o danym obszarze i być może zobaczysz jakąś liczbę.

Możesz  wydrukować koło życia i nanieść swoje odpowiedzi, żeby zobaczyć jego kształt. Czy taki pojazd mógłby jeździć o takich kołach? Jak jeździłoby się takim pojazdem? Czy czujesz spełnienie „jadąc przez życie”?

Pobierz obrazek

Podobne posty